V rámci projektu budování značky zaměstnavatele se snažíme zaměřit na interní komunikaci a rozhodli jsme se pro vydávání vlastního firemního časopisu. Asi je vám jasné, že nejtěžší je vymyslet název takového časopisu. Protože bylo naším přáním, aby byl časopis především pro naše zaměstnance a o nich, rozhodli jsme se, že název časopisu si naši zaměstnanci zvolí sami a nechali jsme je si jej odhlasovat. S radostí vám tedy oznamujeme, že naše první číslo novinek a informací od nás z Velimi s názvem Ballíček spatřilo světlo světa ještě před Vánocemi.

Jak časopis vznikal?

Bylo potřeba sestavit redakční radu, která zodpovídala za náplň časopisu a všechny korektury, kterými časopis postupně procházel. Na časopise jsme spolupracovali s agenturou MenSeek, která se postarala o všechny rozhovory a zajistila i grafickou podobu časopisu. Rozhovory a focení vznikaly přímo u nás v závodě, takže naši zaměstnanci byli na „vlastní“ půdě a během jednoho dne jsme měli vyzpovídáno i vyfoceno. Pak přišel na řadu copywriting, grafika a korektury. Díky kolegům z agentury MenSeek nám nakonec ani těch 12 stran nepřišlo jako tolik a po pár týdnech společného úsilí jsme měli vytištěný časopis u nás v závodě a nastala jeho distribuce mezi zaměstnance. Už teď máme poptávku na další číslo a těšíme se na další zajímavé čtení.

Na co se tedy můžete těšit v našem prvním čísle?

stran

rozhovory

křížovky

Pro první číslo časopisu jsme jako prvního vyzpovídali našeho pana ředitele, který oslavil loni jubileum. Ptali jsme se na jeho působení ve společnosti Ball Aerosol Packaging a zabrousili jsme i do osobních témat. Položili jsme také 3 (doufáme, že ne záludné) otázky našim 3 kolegům z oddělení reprografie a kvality. A protože Ball Aerosol Packaging spolupracuje s předními kosmetickými firmami mezi které patří i Henkel, rozhodli jsme se vyzpovídat i manažerku zákaznického oddělení, se kterou jsme si povídali především o neobyčejných výzvách této spolupráce.

Nezůstali jsme jen ve velimském závodě, ale podívali jsme se rovnou i do Indie v našem cestovatelském okénku a poskytli jsme pár tipů, kde zažít Indii i u nás. To, že se umíme společně bavit a je u toho spousta legrace dokládají fotografie na straně 9. Závěrečná dvojstránka bystří naše smysly a láká na další číslo, které bude opět bohaté na rozhovory, cestování a představení dalšího zákazníka. V loňském roce se nám také povedlo uvést v život naše nové maskoty. A aby mohl mít každý zaměstnanec toho svého, na poslední stránce si je mohl každý vystřihnout a slepit.

Pokud vás upoutávka zaujala, stačí kliknout na modré tlačítko a prolistovat si Ballíček v pohodlí vašeho domova. Přejeme vám příjemné čtení.

Ze zákulisí

Přikládáme ještě fotografie z tzv. backstage neboli zákulisí. Máte tak exkluzivní možnost se podívat, jak vznikaly podklady pro jednotlivé články.