VYRÁBÍME HLINÍKOVÉ OBALY

VYRÁBÍME HLINÍKOVÉ OBALY

Jan Škarvada

Oddělení výroby – technologie

Jak dlouho ve firmě pracujete?

Pracuji jako vedoucí technologie. Ve firmě jsem od srpna 2007, takže už 11 let. Začínal jsem na pozici technologa lisu a vlastně teď od května tohoto roku jsem na pozici vedoucího technologie.

V čem je nyní vaše náplň práce jiná?

Nyní je to více o řízení lidí, než o tom procesu samotném. A moji kolegové se stali mými podřízenými. Na našem oddělení je ta atmosféra ale nastavená velmi dobře a funguje nám to.

Jak byste popsal vaše oddělení?

Řekl bych, že nám to funguje hlavně díky té partě, je to o těch lidech. Scházíme se i mimo práci, společně trávíme čas, jeli jsme na běžky, každý rok děláme zabijačku, v květnu máme nohejbalové soustředění. Snažíme se společně trávit čas i mimo práci. Na našem oddělení opravdu nepanuje žádná zášť nebo tak něco.

V čem vidíte hlavní smysl vaší práce?

Já osobně beru tu práci jako výzvu. Je to vlastně moje první zaměstnání po té, co jsem dostudoval univerzitu. Když jsem dostudoval, tak jsem hledal práci a nabídka od Ballu mi přišla nejlepší. Už tenkrát tu byl velmi dobrý kolektiv a měl jsem příjemného nadřízeného, který se kariérně posunul na pozici Industial Projekt Manager pro celou společnost Ball. V atmosféře, kterou nastavil, se i já snažím pokračovat, abychom ve výsledku dosahovali nastavených cílů.

Jak probíhá spolupráce s ostatními odděleními?

My se jako výroba potkáme s každým, takže komunikace s ostatními odděleními je prostě nutná. To jsem si i já dal za svůj osobní cíl a vlastně se to ode mě i očekává, abych udržoval vzájemnou komunikaci mezi lidmi ve firmě na dobré úrovni a popřípadě ji zlepšoval. Některé dny se mi to daří lépe, jiné hůře. Někdy také komunikuji chvíli česky a chvíli anglicky, což oceňuji, zase mě to posouvá a i změna práce mi dodala novou energii, nový impuls. Pořád mě to baví.

Když se řekne Ball Aerosol Packaging, co se vám vybaví?

Pro mě je to druhé místo mého života. Když se to tak vezme, tak v té práci každý z nás stráví velkou část svého života. A právě protože to naše oddělení je takové, jaké je, jsou to v podstatě moji kamarádi, tak sem i chodím rád.

A na druhou stranu, co by se mělo vybavit lidem vně společnosti, když uslyší Ball Aerosol Packaging CZ?

Příležitost, protože těch příležitostí tady je spousta. Firma je solidní, komunikace je nastavena na dobré úrovni a je tu příjemné prostředí. Samozřejmě na druhou stranu jsou tu cíle firmy, které jsou ambiciózní, ale dávají nám příležitost něco dokázat a ukázat. Nicméně, jak už jsem říkal, je to vyvážené tou jistotou firmy.

Jak jste vy jako zaměstnanec spokojený?

Já osobně jsem spokojený. Jednání je férové. Požadavky, které jsou kladené na danou pozici, jsou i finančně adekvátně ohodnoceny.

Kdo je podle vás typickým zaměstnancem této firmy?

Za výrobu je to určitě seřizovač. Je to člověk, který jednak dělá svoji práci tak, jak má, ale vnáší do toho i svoje know how, což je velice důležité. Ta práce opravdu není jednotvárně zaměřená. Jsou to lidé, kteří mají zájem, vztah a zápal pro tu plechovku. Nemám moc rád to slovo, že jsem na něco hrdý, ale když pak jdu po té prodejně a vidím ty plechovky, tak si říkám, že to jsme možná vyrobili my, tady ve Velimi, že jsme se na tom podíleli, tak to pak cítím takové zadostiučinění.

Co považujete za váš největší pracovní úspěch?

To, že jsem tu tak dlouho, svědčí o tom, že mi ta práce jde a baví mě to tu. Já jsem povahou dost komunikativní člověk, takže se snažím s ostatními vždy domluvit nebo porozumět jejich potřebám. Důležitá je pro mě spolupráce, aby si kolegové vycházeli vzájemně vstříc. A úspěchem je pro mě samozřejmě pracovní povýšení, že jsem se dostal na tuto pozici. Zatím jsem spokojený. Dokážu si i představit, že bych spojil celý svůj pracovní život s jednou firmou, ale to ukáže až čas.

A vzpomenete si na závěr na nějakou vtipnou historku z pracovního prostředí?

My se smějeme prakticky pořád. (smích) Na našem oddělení panuje dobrá nálada stále. Ale když byl den otevřených dveří a zaměstnanci mohli přivést do firmy své rodiny, tak jeden seřizovač přivedl svého asi pětiletého syna. Já jsem je tenkrát prováděl po lince a ten chlapeček na konci prohlídky řekl tátovi: “Tati, já chci být jednou taky lisař.” Tak jsem si sám pro sebe řekl, že tady nám roste další generace zaměstnanců. Bylo to velmi milé, jak ten malý človíček viděl, co táta dělá a na čem pracuje a jemu se to tak líbilo.

Děkujeme za rozhovor.