VYRÁBÍME HLINÍKOVÉ OBALY

VYRÁBÍME HLINÍKOVÉ OBALY

Milan Kolář

Oddělení reprografie

Na jakém oddělení a jak dlouho pracujete v Ball Aerosol Packaging?

Pracuji na oddělení reprografie jako produktový specialista. Zastupuji zákazníka od samého počátku až po finální realizaci zakázky. Zažil jsem začátky firmy, nastoupil jsem 1. 10. 2001. Práci mám stále rád.

Co vás na té práci nejvíce baví?

Změnovost. Těší mě, když pak vidím ty výsledné produkty v obchodě a vím, že je to naše práce. Vzpomenu si, s kým jsem tuto zakázku řešil. Cítím určitou hrdost.

Dá se popsat váš typický pracovní den?

Jsou dny, kdy je větší rutina, ale té opravdu moc není. Více je dní, kdy za námi přijede zákazník a jsem s ním třeba 3 dny od rána do večera každý druhý týden. Takže s nimi pak snídám, obědvám a večeřím (smích).

Jak si s těmi klienty rozumíte?

Za ty roky už máme vybudovaný určitý vztah. A velice příjemné je i to, že v 95 % případů sem jezdí ženy. Mají lepší vnímání barev.

V čem byste řekl, že je vaše práce jedinečná?

Já si můžu fandit opravdu v tom, že jsem již starý praktik. Předtím jsem pracoval jako obalový technik, byl jsem nákupčí obalů pro jednu menší firmu a znal jsem celý proces – od poptávky, design obalu, přes samotný návrh obalu, oslovení a vybrání dodavatelů až po finální realizaci. Sám jsem si ručil za výsledek a byla to pro mě opravdu obohacující práce. Dnes když za mnou klient přijede, tak vím, co potřebuje a také vím, co za tím stojí práce.

Najdete nějakou charakteristiku, která je společná pro všechny zaměstnance v Ball Aerosol Packaging?

Jsou tu matadoři, ale i nováčci, takže se nám to pěkně prolíná.

A u vás na oddělení je jaká atmosféra?

Nás je 15 na oddělení a u nás funguje spolupráce na výbornou.

Když se řekne Ball Aerosol Packaging, co se vám vybaví?

Já můžu říct, že když jsem poprvé slyšel, že budeme pod křídly společnosti Ball, tak první reakce byly dost rozpačité, nevěděli jsme. Ale když jsme se dozvěděli více informací, tak už ta nálada byla lepší a řekli jsme si, že nás to může někam posunout.

Co nejvíce oceňujete na práci pro Ball Aerosol Packaging?

Možnost potkávat se s lidmi z celého světa, z Asie, z Jižní Ameriky. Je pak velmi zajímavé se někde večer potkat a pobavit se o tom.

Jakým způsobem podporuje Ball Aerosol Packaging Velim?

Během posledních 2-3 let si firma svoji zodpovědnost uvědomila a vím, že poměrně hodně zainvestovala do osvětlení místního stadionu. Možná by se mohla i zamyslet nad sponzoringem zaměstnanců, kteří provozují nějaký sport.

Vzpomenete si na váš největší pracovní úspěch?

Jsem hrdý na to, když mi klient pošle poděkování, že byl spokojený. To je pro mě ta nejvyšší forma ocenění.

A vzpomenete si třeba i na nějakou vtipnou historku z pracovního prostředí?

Takových je hodně. Někdy v těch prvních letech, když jsme ještě neměli vybudovanou klientelu a dostávali jsme zakázky z jiných závodů, tak si vzpomínám na jednu dámu středního věku, mě mohlo být tak 30 let. Tehdy byl každý klient důležitý, pěstovali jsme kontakty – takže jsem s ní šel na večeři, tady do Poděbrad. Byla to Angličanka, já jsem byl nervózní a nenapadlo mě nic lepšího, než s ní začít mluvit o královské rodině, a to ještě takovým nešťastným způsobem. Zeptal jsem se jí totiž, jaký má názor na prince Harryho a na to, že ho zase někde vyhodili z baru. Tento začátek konverzace byl tak nešťastný, že se dáma náhle omluvila, že jí bolí hlava. Princ Harry byl miláčkem dam evidentně už tehdy. Ale naštěstí zakázka už byla schválená a ona hned druhý den odjížděla. (smích)

Děkujeme za rozhovor.