VYRÁBÍME HLINÍKOVÉ OBALY

VYRÁBÍME HLINÍKOVÉ OBALY

Petra Pokorná

Oddělení logistiky

Jak dlouho v Ball Aerosol Packaging působíte?

Pracuji na oddělení plánování a letos v květnu to bylo 10 let, ale s tím, že jsem byla více jak 5 let na mateřské dovolené. Čerstvě se tedy vracím zpět do firmy.

Jaký je váš návrat? Vnímáte rozdíl?

Určitě vnímám, firma se za tu dobu strašně moc posunula dopředu, co se týče vybavení, druhů a typů plechovek, které děláme. Jsou tu dvě nové linky, závod se rozšířil a také se obměnili někteří lidé. Jsem ale ráda, že ty stálice tu zůstaly a tak se nevracím do úplně anonymního prostředí.

Jaké je vaše oddělení?

U nás je uvolněná a dobrá atmosféra.

Co je vaším hlavním úkolem?

Nyní po návratu z mateřské dělám výpomoc kolegyním. Zajistím, co je potřeba. Pracuji zatím jen na zkrácený úvazek, takže jsem tu jen dopoledne.

Co vás na té práci baví?

Asi to, že ta práce není nudná a pořád se něco děje. Jelikož jsem na oddělení plánování, tak pořád přicházejí nějaké změny do plánu a další změny od dodavatelů. Téměř vždycky se něco stane a to mě na tom prostě baví.

Takže typický pracovní den nemáte?

Jsou tu rutinní činnosti, které musím udělat každý den, ale do toho vlastně řešíme aktuální požadavky zákazníků a další požadavky kolegů například.

Dostanete se ke komunikaci se zákazníkem?

K nám se informace dostávají přes zákaznický servis a my potom ty požadavky zpracováváme.

V čem je ta vaše práce jedinečná?

Tohle je moje druhé pracovní místo, takže zase tolik toho k porovnání nemám, ale tahle firma mi dává určitě jistoty. Cítím, že je stabilní na trhu a že se jí dobře daří, což v konečném důsledku pociťujeme i my zaměstnanci.

Jací jsou lidé uvnitř firmy? Jak byste je charakterizovala?

Všichni jsou velmi ochotní, vědí, že je pro mě spousta věcí nových a tak mi pomáhají. Mám se na koho obrátit.

Když se řekne Ball Aerosol Packaging, co se vám vybaví?

(smích) Mě se vybaví plechovka.

Jak jste vy jako zaměstnanec spokojená?

Sama za sebe musím říct, že jsem. Hlavně teď, když se vracím po mateřské a musela jsem řešit umístění mladší dcery do školky, tak mi zaměstnavatel vyšel maximálně vstříc. Firma mi i umožnila práci z domova, takže já jsem maximálně spokojená. A umožnila mi i se vzdělávat, takže jsem momentálně přihlášená na jazykový kurz.

Vzpomenete si na váš největší pracovní úspěch?

Nic konkrétního mě nenapadá, ale ještě než jsem odešla na mateřskou, tak jsem tu měla kolegu, který povýšil, takže tu už není a společně jsme řešili spoustu věcí a hlavně jsme se dokázali zastupovat, takže jsem ovládala a pořád ovládám dvě pozice.

Děkujeme za rozhovor.