VYRÁBÍME HLINÍKOVÉ OBALY

VYRÁBÍME HLINÍKOVÉ OBALY

Robert Strzelczak

R&D oddělení

Co obnáší vaše práce?

Mám na starost projektování nových designů a nových tvarů pro zákazníka na základě jeho návrhu nebo našeho návrhu. U nás se pak dělají testy na lince.

Existuje u vás typický pracovní den?

Je to každý den jiné, protože naše R&D oddělení nepatří jenom k tomuto závodu. Já mám například šéfa ve Francii a ten mě úkoluje. Tato práce vyžaduje také hodně cestováním, protože netestujeme jen tady ve Velimi, ale jezdíme testovat i do jiných závodů.

V čem je vaše práce jedinečná?

Ta práce je sama o sobě zajímavá a je jedinečná v tom, že každý den dělám neobvyklou věc. Pokaždé dělám něco nového, co mi může přinést nové informace, například když děláme nějaký výzkum nebo vývoj nebo testy nových materiálů a laků.

S kterým oddělením nejvíce spolupracujete?

Spolupracujeme s technologickým oddělením, výrobou, technickým oddělením a pak samozřejmě se zákazníky.

Kam nejčastěji jezdíte?

Byl jsem v Polsku, v Devizes (UK) a v Bellegarde (Francie). Máme závod i v Mexiku a v Ahmedabadu (Indie), ale tam jsem ještě nebyl.

Kolik máte na oddělení kolegů?

V České republice jsme v současné době tři, ve Francii je náš šéf a kolegyně, v Ahmedabadu je kolega a dalšího šéfa máme v Devizes, ten zastřešuje globální marketing a inovace. A taky máme ještě kolegyně z marketingu a ty jsou v USA.

Když se řekně Ball Aerosol Packaging, co se vám vybaví?

Aerosolová plechovka.

Jak jste vy jako zaměstnanec spokojený?

Já se tady cítím dobře. Dostáváme různé benefity a můžeme se na firmu spolehnout. Máme jak finanční, tak nefinanční benefity, jsem s nimi spokojen.

Vzpomenete si na váš největší pracovní úspěch?

Tak to bude určitě nějaká novinka pro zákazníka, kterou jsme tady u nás vyvinuli od nuly, a já jsem mohl být u toho.  

Děkujeme za rozhovor.